Zachęcamy do lektury komentarzy biblijnych oraz artykułów omawiających fragmenty Pisma świętego, a także do zakupu pozycji edukacyjnych, w tym naszego kwartalnika o wychowaniu "Być dla innych".

 

Palestyna w czasach Jezusa (mapa), Centum Arrupe, Warszawa 2017

Mapa Palestyny

 

Wydaliśmy mapę Palestyny w formacie A-2, foliowaną, składaną na cztery, wykonaną na bazie mapy z 1856 roku i uaktualnioną w konsultacji z archeologami. To niezbędna pomoc do studiowania Pisma Świętego, przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych.

 

Nazwy naniesione na mapę odpowiadają nazwom występującym w tekście Biblii Tysiąclecia i wszystkie perykopy, w których występują można znależć poprzez dostępne wyszukiwarki.

 

Dziękujemy Fundacji Loyola za finansowe wsparcie oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie tej cennej pomocy dydaktycznej. Mapę można zamówić poprzez nasz sklepik internetowy, lub zakupić podczas zajęć Akademii Biblijnej w Warszawie i Gdyni.

 

LINK do Sklepiku internetowego 

 

Na zdjęciu: fragment mapy

 

Polecamy także naszą najnowszą książkę wydaną wspólnie z Wydawnictwem Rhetos. 

 

Wojciech Żmudziński SJ, Pogromcy zamętu. Jak Adam i Ewa zarządzali tym, o czym nie mieli pojęcia, Wydawnictwo Rhetos i Centrum Arrupe, Warszawa 2018.

 

W książce "Pogromcy zamętu" przeczytamy o tym, jak Bóg zaprosił Adama i Ewę do współpracy w poskramianiu zamętu i porządkowaniu świata. Czy przeliczył się delegując im tak trudne zadanie? Czego możemy nauczyć się z historii opisanych w pierwszych czterech rozdziałach Księgi Rodzaju?

 

Wyjaśniają nam one, co jest u zarania każdego stworzenia, co leży u fundamentów wszechświata i stanowi istotę misji człowieka. Bóg wypowiadał słowa, określał granice, nazywał i podziwiał błogosławiąc życiu wydartemu ziemi. Podjął ryzyko stworzenia istoty wolnej, będącej obrazem Jego samego i dał mu władzę nad wszystkim, co stworzył.

 

LINK do Sklepiku internetowego
Strona główna - Spotkania - Narzędzia - Komentarze Biblijne - Galeria - Publikacje - Kontakt
TRISTUDIO