Spotkania:


Miasta Apokalipsy
26.10.2018


W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje
06.04.2018


Akademia Biblijna w Warszawie
22.04.2018


Akademia Biblijna w Gdyni
21.04.2018


W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje

06.04.2018


Centrum Arrupe zaprasza na weekendową sesję o upadkach i kryzysach bohaterów biblijnych zatytułowaną "W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje". Uczestnicy przekonają się, że upadki, kryzysy i próby, jakimi jesteśmy w życiu poddawani, mogą być błogosławieństwem i okazją. Dowiedzą się jak przekuć trudne momenty życia w bogactwo, które daje wewnętrzny pokój i mądrość.

 

TERMIN: 6-8 kwietnia 2018

MIEJSCE: Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy, ul. Olecka 30.

KOSZT SESJI: 420 złotych (w tym zakwaterowanie i wyżywienie, przerwy na kawę i herbatę, materiały, zaświadczenie).

Dla osób dochodzących: 240 złotych.

 

Podczas sesji uczestnicy poznają bliżej sylwetki Abrahama, Mojżesza, Dawida, Hioba, Jonasza, Jeremiasza, Eliasza i Apostołów. Każdy z nich przechodził jakiś kryzys. Niektórzy doświadczyli gorzkiego upadku. Wszyscy, bez wyjątku, poddawani byli próbom. Jak zmieniło się ich życie? Czego się nauczyli? Biblijni bohaterzy pomogą nam zrozumieć potrzebę ciągłej zmiany i destrukcyjność zasiedzenia się, poradzą nam jak dostrzec pułapki stabilizacji i zachęcą do wzrastania w wierze nie ustając w drodze. Usłyszymy wezwanie, by głosić przybliżenie się Królestwa Bożego IDĄC przez życie, a nie siedząc. Wsłuchamy się w słowa Jezusa, który posyła nas, byśmy czynili innych uczniami IDĄC, a nie stojąc w miejscu. Będziemy mieli okazję umocnić wiarę w to, że ciągłe podążanie ku temu, co lepsze, mimo upadków, porażek, kryzysów i prób, przybliża nas do Boga.

 

Szczególnie zaproszeni są liderzy i wychowawcy, którzy borykają się z trudnymi sytuacjami w kierowaniu ludźmi i wychowywaniu młodzieży. Na sesji poznają przydatne narzędzie wspierające refleksję nad trudną sytuacją, które będą mogli z powodzeniem stosować w pracy zawodowej i życiu osobistym.

 

Sesję prowadzi teolog biblijny i pedagog Wojciech Żmudziński SJ, który studia z zarządzania ukończył na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku.

 

ZAPISY poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zobacz PLAN

Strona główna - Spotkania - Narzędzia - Komentarze Biblijne - Galeria - Publikacje - Kontakt
TRISTUDIO